اریال یوگا

اریال یوگا با اجرای حرکات در هوا با استفاده از توأمان، علاوه بر تقویت بدن، تجربه‌ای جدید و شیرین از آزادی و ارتفاع را ارائه می‌دهد.

اریال یوگا سبکی مدرن از یوگا به شمار می‌آید که با نام‌های دیگری همچون یوگا با پارچه، یوگای ضد جاذبه، یوگای هوایی، یوگای سیلک، و اریال سیلک هم شناخته می‌شود. این روش نوآورانه تناسب اندام شامل انجام یک سری تمرینات با الهام از یوگا اما با استفاده از یک پارچه هاموک از سقف یا یک تیر محکم است. این پارچه هاموک به عنوان یک ابزار پشتیبانی عمل می‌کند و به تمرین‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا با وارونگی و سایر وضعیت‌هایی که ممکن است روی زمین دشوارتر باشند، خود را به چالش بکشند.

اریال سبکی نو و مدرن از یوگاست که با استفاده از طناب هاموک صورت میگیره و به یوگی اجازه میدهد تمام تکنیک ها و حرکات رو بصورت معلق انجام بدهد. خیلی از حرکاتی که انجام اونها روی مت امکان پذیر نیست در اریال یوگا قابل اجرا می شود.
اریال یوگا یا یوگا ضدجاذبه علاوه بر اینکه تجربه ای متفاوت و لذت بخش است روشی مناسب برای درمان دردهای قسمت پشت ، کمر و ستون فقرات است. انعطاف پذیری بینظیر و کمک به تقویت ذهن و حافظه با توجهبه معلق بودن در حرکات تنها بخشی از مزایای اریال یوگاست.جوانسازی بدن، افزایش هوش ،کمک به قدرت هاضمه،کمک به کاهش مشکلات قلبی و اینکه این سبک به تنهایی بعنوان یه ورزش کامل برای شما عمل خواهد کرد.

در اریال یوگا شما از تمام بدنتون استفاده خواهید کرد حتی از کوچکترین عظلاتی در بدنتون که از وجودشان آگاه نبودید.
اگر دنبال یادگیری و هیجان ، سلامت و آرامش درون هستید بهتون پیشنهاد میکنیم اریال یوگا رو شروع کنید.
برای شروع اریال یوگا احتیاج به هیچ پیش زمینه ای ندارید. همه افراد با هر وزن و سنی میتوانند در کلاس های اریال یوگا شرکت کنند.

فواید اریال یوگا

انعطاف‌پذیری بهبود یافته: پارچه هاموک به عنوان یک تکیه‌گاه عمل می‌کند، به کشش‌های عمیق‌تر کمک می‌کند و به تمرین‌کنندگان اجازه می‌دهد به ژست‌هایی که ممکن است روی یک تشک معمولی چالش‌برانگیز بیابند، دسترسی پیدا کنند۱..

۲.تقویت عضلات مرکزی: اریال یوگا کاربران را ملزم می‌کند تا عضلات مرکزی خود را درگیر کنند، که منجر به قوی‌تر شدن  بدن می‌شود.

۳.رفع فشار از ستون فقرات: آویزان شدن به صورت وارونه می تواند کشش ملایمی را بر روی ستون فقرات ایجاد کند که می تواند برای افرادی که مشکلات خفیف کمر دارند مفید باشد.

۴.تخلیه لنفاوی و گردش خون: وارونگی در اریال یوگا به افزایش گردش خون و لنف کمک می کند و به طور بالقوه به سم زدایی و کاهش سلولیت کمک می کند.

۵.ارتباط ذهن و بدن: تجربه تمرین اریال یوگا می تواند آگاهی بدن و ذهن آگاهی را افزایش دهد.

۶.سرگرمی و بازیگوشی: عنصر هوایی جنبه ای بازیگوش و ماجراجویانه را به تمرین معرفی می کند که می تواند اشتیاق فرد را برای حرکت و ورزش دوباره برانگیزد.

۷.تقویت حافظه و افزایش قدرت یادگیری
۸.افزایش سطح تعادل بدن
۹.کاهش استرس
۱۰.افزایش اعتماد بنفس قدرت و شجاعت
۱۱. بالا بردن قدرت جسمانی

ملاحظات ایمنی

اریال یوگا، مانند هر فعالیت بدنی، خطرات خود را دارد. تمرین زیر نظر یک مربی خبره ضروری است، به خصوص زمانی که شروع می کنید. اطمینان حاصل کنید که تجهیزات مورد استفاده ( پارچه هاموک، قلاب، تیرآهن) از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به طور مرتب از نظر ساییدگی و پارگی بازرسی می شوند.

علاوه بر این، افرادی که دارای شرایط پزشکی خاصی مانند فشار خون بالا، گلوکوم یا بیماری قلبی هستند، باید قبل از انجام اریال یوگا با پزشک خود مشورت کنند. گرم کردن و سرد کردن مناسب نیز برای جلوگیری از صدمات بسیار مهم است.

اگر آسیب دیدگی ورزشی داشته باشید اریال یوگا روشی بینظیر برای بهبود خواهد بود اما افرادی که دیسک کمر و گردن دارند و هیچ پیش زمینه ورزشی ندارند بهتر است ابتدا در کلاسهای آیینگر یوگا شرکت کنند.

نتیجه

اریال یوگا ترکیبی منحصر به فرد از قدرت، انعطاف پذیری، تعادل و آرامش را ارائه می دهد. برای کسانی که به دنبال رویکردی نوآورانه برای تناسب اندام هستند که هم بدن و هم ذهن را به چالش می کشد.

برای شرکت در کلاس های یوگا کلیک کنید

جدید ترین بلاگ ها